İçeriğe atla

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı sorunu, yeraltında bulunan su borularının zaman içerisinde deformasyona uğrayarak meydana gelen su sızıntıları sonrası oluşan ciddi bir tesisat problemidir. Elde olmayan nedenlerle kullanım süresine bağlı olarak daha çok eski yapılarda ortaya çıkan su kaçağı sorunu neredeyse herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir.
Son yıllarda eski yeni demeden çeşitli nedenlerle her türlü yapıda meydana gelen su kaçakları, yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su boruları ve yanlış eğim nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Su kaçakları sorununda yapılan zahmetli işlemler sizleri oldukça yormaktadır.
Su borularının üzeri beton ve seramiklerle kaplı olması nedeniyle özellikle tespit işlemi, tamir işleminden daha zahmetli geçmektedir. Eskiden kısıtlı teknolojik cihazlar nedeniyle insan gücüne bağlı olarak tamiri ve tespiti gerçekleşen su kaçaklarında, uygulanan yöntemler sizleri hem zaman hem de parasal açıdan oldukça sıkıntıya düşürmekteydi. Bu sebepten çoğu kez su kaçakları görmezden gelinirdi.


Görmezden geldiğiniz su kaçakları ortadan kalkmayacağından, erken müdahalede bulunarak su kaçaklarından kurtulmanız gerekmektedir. Su tesisatı sistemi içerisinde oluşan bu arızanın tespit ve tamir işlemi uzmanlık gerektirdiğinden tek başınıza müdahale etmeniz olanaksızdır. Bu nedenle alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı firmaları ile anlaşarak sorunu ortadan kaldırmanız gerekmektedir.
İstanbul gibi büyük kentlerde yerleşim daha çok apartman dairelerinden oluşması bu sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır. Daha çok ev ve işyerinizin banyosunda görülen su kaçakları, alanında uzman ve bilgili bir su tesisatçı firması tarafından onarıldığında olası ciddi masraflarınız minimuma düşmektedir.
Her geçen gün ilerleyen teknoloji ve bilim, hayatınızın her alanını oldukça rahatlatmıştır. Eskiden insan gücüne dayalı olarak tamiri gerçekleşen patlayan su boruları günümüzde teknolojinin son harikası cihazlarla kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zahmetli su kaçaklarını bile kısa süre içerisinde ortadan kaldırarak sizlere garanti vermektedir. Akustik dinleme diye tabir edilen ve su sesine karşı duyarlı olan cihaz ile noktasal olarak tespit edilen su kaçaklarını, bir veya iki seramiğin altında tamir eden tesisat ustalarımız, sizlere aynı gün içerisinde çözüm olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir