İçeriğe atla

Su Kaçağınız mı Var ?

Her geçen gün artan nüfus beraberinde bazı tesisat problemlerini de getirmektedir. Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen ve hayatınızın olağan akışını bozan, su tesisatı problemleri daha çok ev veya iş yerinizin banyo, mutfak ve tuvalet gibi yoğun olarak kullanılan bölümlerinde meydana gelmektedir.
Eski, yeni demeden her türlü yapıda açığa çıkan su tesisatı problemleri daha çok İstanbul gibi büyük kentlerde görülmektedir. Büyük şehirlerde yerleşimin apartman daireleri olarak sağlanması bu sorunu daha da zor hale getirmektedir.


Su tesisatı sistemi çekilirken genelde korunması amacıyla üzerine beton veya fayanslarla örtülür. Bu nedenle meydana gelen arızaların tamir işlemi biraz daha zorlaşmaktadır. Su boruları gözle görünmediğinden meydana gelen en ufak arızalarda bile günlerce süren bir kırma dökme işlemi yapmak zorunda kalırsınız.

Kırarak ve dökerek gerçekleşen bu işlem nedeniyle evinizde ciddi hasarlar oluşur.
Eskiden teknolojik cihazlar olmadığından, bu tür yapı sorunları insan gücü ile tamir edilmekteydi. Uzmanlık gerektirmeyen bu işlemlerde rastgele kırma dökme yapılır, kırılan fayans ve betonun altında da arıza tespit edilirdi. Su tesisatı sorunlarında en çok uğraştıran kısım tespit işlemidir. Tespit işlemi yapılırken, kırma dökme işlemi yapıldığından tamir sonrası sizlere büyük işler çıkmaktaydı. Kırılan yerlerde oluşan molozları atmak, yeniden onarmak ve temizlik işlerinin yapılması gibi teferruatlar sizleri bir hayli uğraştırmaktaydı. Özellikle ev hanımlarının işlerini zorlaştıran ve günlerce bütün plan ve programlarını alt üst eden bu sorun, günümüz teknolojisindeki altın gelişmeler ile birlikte ortadan kalkmıştır. Günümüzde meydana gelen en zahmetli işlemler bile, teknolojiyi yakından takip eden firmalar tarafından kısa süre içerisinde ortadan kaldırılmaktadır.
Teknolojik cihazlarla gerçekleşen arıza tespit ve tamir işlemi uzmanlık gerektirdiğinden tek başınıza bu sorun ile başa çıkmanız mümkün değildir. Alanında uzman ve bilgili tesisat firmalarınca gerçekleşen tamir işlemi sizleri hem maddi olarak hem de manevi olarak büyük sıkıntılardan kurtarmaktadır. İstanbul su tesisatçı firmamız teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek sizlere garantili işlemler sağlar. Üstelik tespit işlemi yaparken tek bir seramiğinizi bile kırmaz.

Alanında bilgi ve deneyim sahibi tesisat ustaları ile aynı gün içerisinde sizlere servis olanağı sağlayarak kısa süre içerisinde sizleri bu büyük dertten kurtarmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir