İçeriğe atla

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Ev, iş yeri, okul, hastane, AVM gibi yerlerde meydana gelen yapısal sorunlar hayatınızın olağan akışını bozmaktadır. Özellikle yoğun olarak kullandığımız ve yaşam kaynağımız olan su sisteminde meydana gelen arızalar oldukça zahmetli işlemlere sizleri sürüklemektedir.
Elde olmayan nedenlerle meydana gelen ve önüne geçilmesi pek de mümkün olmayan su tesisatı arızaları nedeniyle oldukça zorlu süreçler yaşarsınız. Eskiden sadece tarihi binalarda görülen su tesisatı arızaları günümüzde artan inşaatlar ile birlikte yeni yapılarda da sık sık görülmektedir.

Yeni yapılarda meydana gelen arızaların temel nedeni, kullanılan su borularının kalitesiz olması veya tesisat sistemine yanlış eğim verilmesidir. Her iki durumda da oldukça can sıkıcı işlemler gerçekleşmektedir. Bu nedenle çoğu kez bu sorunu görmezden gelmeye çalışırdınız. Lakin görmezden geldiğiniz su tesisatı arızaları sizlere bir yarar sağlamadığından hatta aksine sizleri zarara sokacağından, erken müdahale etmeniz ve zaman kaybı yapmamanız oldukça büyük önem arz etmektedir.


Su tesisatı sorunlarına erken müdahale etmediğiniz takdirde duvar diplerinde meydana gelen sızıntılar fayans aralarından alt katınızda oturan komşunuzun evine sızacağından komşunuzla ciddi sorunlar yaşarsınız. Sizden kaynaklandığı bilinen su tesisatı sorununu kulak arkası etmenizden dolayı evi su dolan ve ciddi hasarlar oluşan komşunuz, bu durumdan hoşnut olmayacak ve aranızda ciddi tartışmalar yaşanacaktır. Komşunuzun evinde meydana gelen hasarlar sizden kaynaklandığından komşunuzun evindeki hasarları tamir etmekte sizlere düşmektedir. Bu sebepten görmezden geldiğiniz sorun kısa süre içerisinde sizlere daha ciddi masraflar çıkaracaktır.
Alanında uzman ve sertifikalı su tesisatçı firmaları ile erken müdahale ettiğiniz arızalar, kısa süre içerisinde minimum hasar ve masrafla ortadan kaldırılmaktadır. Fakat yardım alacağınız firmanın uygulayacağı yöntemi iyi bilmenizde yarar olacaktır.

Günümüz teknolojisine henüz ayak uyduramamış olan birçok su tesisatçı firması eski usul yöntemleri kullanarak sizlere zor anlar yaşatmaktadır.
İstanbul su tesisatçı firmamız, su tesisatı alanında adından sıkça söz ettiren ve teknolojik cihazları ile en zorlu sorunların bile kısa süre içerisinde üstesinden gelebilmektedir. Kırmadan dökmeden noktasal olarak arıza tespit işlemi yaparak ve tamiri titiz bir çalışma sonucu gerçekleştirerek bir veya iki seramiğin altında tamir işlemini bitirir ve sizlere garanti sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir